02

Tem'18

Zertifikat Deutsch (ZD) : (Goethe-Zertifikats B1) Hazirlik Dosyalari

0 Yorum Yok | yunuskaytan
..

Bu dosya Goethe Institut tararından hazırlanmıştır.Zip arşivinde hem pdf formatında küçük bir hazırlık kitapçığı hem de dinlemek için bir ses dosyası bulunmaktadır.

 


Goethe-Zertifikats B1 : Zertifikat Deutsch (ZD) sınavında başarılı olmakla, Almanca günlük konuşma dilinde sağlam temel bilgilere sahip olduğunuzu ve günlük yaşamdaki her türlü önemli konuda kendinizi ifade edebildiğinizi kanıtlarsınız. Sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin üçüncü basamağına (B1) denk gelmektedir.


Sınavı başardıktan sonra örneğin günlük yaşamda yapılan konuşmalardaki, kamuya yapılan duyurulardaki ve radyo haberlerindeki önemli bilgileri detaylı olarak da anlayabilirsiniz,gazete metinlerindeki, istatistiklerdeki önemli bilgileri ve günlük yaşamla ilgili tanımlamaları tam olarak anlayabilirsin,

 


mektuplar veya e-mailler gibi birbiriyle bağlantılı, özel ya da yarı resmi mesajları yazabilirsin,
seni kişisel olarak ilgilendiren bir konu hakkında basit bir konuşma yapabilir, bu konudaki düşüncenizi kısaca ifade edebilir ve konuştuğunuz kişinin düşüncesine uygun şekilde karşılık verebilirsiniz, günlük yaşamla ilgili olağan durumlarda, bir şeyler hakkında bilgi verebilir, bir şeyler önerebilir ya da kararlaştırabilirsin.


Zertifikat Deutsch (ZD) : (Goethe-Zertifikats B1) Hazirlik Dosyalari, indir


 Google +
Benzer Yazılar
Yorum Yap
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments