02

Tem'18

Goethe-Zertifikat B2 Hazirlik Dosyalari

0 Yorum Yok | yunuskaytan
..

Bu dosya Goethe Institut tararından hazırlanmıştır.Zip arşivinde hem pdf formatında 2 adet küçük hazırlık kitapçıkları hem de dinlemek için bir ses dosyası bulunmaktadır.


B2 sertifikası sınavına girecek olanlar için son derece yararlı olacağı kanısındayız.
Pdf formatındaki kitapçıklarda hem soru örnekleri hem de hazırlık için çeşitli alıştırmalar bulunmaktadır.


“Fit in Deutsch 1″, “Fit in Deutsch 2″, “Zertifikat Deutsch” ve “Goethe-Zertifikat B2” sınavları, aynı zamanda Avrupa Dil Çerçevesinin A1, A2, B1 ve B2 seviyelerine ulaşmış 10-15 yaşları arasındaki genç Almanca öğrencileri için de yapılan sınavlardır.


Pdf uzantılı dosyaları açıp okuyabilmek için Adobe Acrobat Reader adlı programın bilgisayarınızda bulunması gerekmektedir.Adobe Acrobat Reader programını indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz :


http://get.adobe.com/reader/

 

Goethe-Zertifikat B2, ileri düzeyde bir dil seviyesi gerektirmektedir. Sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin dördüncü basamağına (B2) denk gelmektedir.Goethe-Zertifikat A2 : Fit in Deutsch 2 sınavını başardığında, başkalarıyla çok basit bir şekilde Almanca olarak anlaşabileceğini gösterirsin. Sınav, oldukça basit düzeyde Almanca bilgilerini gerektiriyor. Bu sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin birinci basamağına (A1) denk gelmektedir.


Sınavı başardıktan sonra örneğin;

günlük yaşamda basit soruları, mesajları, telefondaki mesajları, radyodan verilen bilgileri ve kısa konuşmaları anlayabilirsin, yazılı kısa mesajlardan, ilanlardan, tanımlamalardan, mektuplardan ve basit gazete makalelerinden en önemli bilgileri alabilirsin, kısa kişisel mesajlar yazabilirsin, konuşma sırasında kendini tanıtabilir ve şahsına yönelik soruları cevaplandırabilirsin, seni ilgilendiren konulardaki konuşmalarda, basit sorular sorabilir ve cevaplandırabilirsin, günlük yaşamda alışılmış olan ricaları, talepleri ya da soruları formüle edebilir ve bunlara cevap ya da karşılık verebilirsin.


Goethe-Zertifikat B2 Hazirlik Dosyalari, indir


 Google +
Benzer Yazılar
Yorum Yap
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments