02

Tem'18

Goethe-Zertifikat A2 : Start Deutsch 2 Hazirlik Dosyalari

0 Yorum Yok | yunuskaytan
..

 

Bu dosya Goethe Institut tararından hazırlanmıştır.Zip arşivinde hem pdf formatında küçük bir hazırlık kitapçığı hem de dinlemek için bir ses dosyası bulunmaktadır.

Start Deutsch 2 sınavına girecek olanlar için son derece yararlı olacağı kanısındayız. Pdf formatındaki kitapçıkta hem soru örnekleri hem de hazırlık için çeşitli alıştırmalar bulunmaktadır. A2 sınavı içeriğine çok benzer konular ve alıştırmalar bulunmaktadır.
A2 sınavına girecek olanlara mutlaka incelemelerini tavsiye ederiz.

Pdf uzantılı dosyaları açıp okuyabilmek için Adobe Acrobat Reader adlı programın bilgisayarınızda bulunması gerekmektedir.Adobe Acrobat Reader programını indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz :


http://get.adobe.com/reader/

 

Dosyanın içerdiği konulardan bazıları:

Kandidatenblätter
Hören
Lesen, Schreiben
Sprechen

Prüferblätter
Transkriptionen zum Tonträger
Lösungen zu
Hören, Lesen, Schreiben
Bewertung Schreiben
Hinweise zur mündlichen Prüfung
Bewertung Sprechen
Antwortbogen

 

 

Goethe-Zertifikat A2: Start Deutsch 2 sınavı, temel dil bilgilerini gerektirir. Sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin ikinci basamağına (A2) denk gelmektedir.


Sınavı başardıktan sonra örneğin günlük konuşmalardaki en önemli bilgileri ve aynı zamanda radyodaki ya da telefondaki mesajları anlayabilirsiniz, kısa gazete makalelerinden, günlük yaşamla ilgili ilanlardan ve kamuya yönelik bilgi tabelalarından en önemli bilgileri edinebilirsiniz, mağazalarda, bankalarda ya da resmi dairelerde olağan olan formları doldurabilirsiniz, içinde yaşadığınız çevreyle ilgili mesajları yazabilirsiniz, konuşma sırasında kendinizi tanıtabilir ve kendi yaşamınızla ilgili bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz, konuşmalar sırasında günlük olağan konulara yönelik sorular sorabilir ve cevaplandırabilirsiniz, günlük yaşamdaki konuşmalarda bazı konuları kararlaştırabilir ya da tartışabilirsiniz.


Goethe-Zertifikat A2 : Start Deutsch 2 Hazirlik Dosyalari, indir


 Google +
Benzer Yazılar
Yorum Yap
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments