02

Tem'18

EasyWords – Kelime Ezber Program

0 Yorum Yok | yunuskaytan
..

Nedir? EasyWords yabancı dil öğrenirken çok kolay bir şekilde kelime ezberlemenize yardım eden ücretsiz bir yazılımdır. Bilgisayarınızın başında geçirdiğiniz süre içinde belirli aralıklarla size bir kelimenin anlamını sorar ve bilemezseniz doğru yanıtı öğretir.Avantajları İçinde başlangıç, orta, ileri ve TOEFL düzeyi İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca sözlük vardır.Bilgisayar başında geçen zaman içinde zorlanmadan yabancı dilinizi geliştirirsiniz.Yapay zeka rutinleri kullanarak bilemediğiniz kelimelere öncelik tanıyarak öğrenmenizi garantiler.


Eğitim Tekniği EasyWords yapısında öğrenim kalitesini yükseltmek için akademik olarak kabul görmüş yapay zeka algoritmalarını kullanır.Çarkıfelek Algoritması ile kullanıcının bilemediği kelimelerin yakın zaman içinde tekrar sorulma olasılığı artırılır, bildiklerinin ise tekrar sorulma olasılığı düşürülür. Kullanıcı öğrenme zorluğu yaşadığı kelimelerle genel olarak daha çok karşılaşır.SoundEx Algoritması ile çoktan seçmeli sorularda yanlış şıklar, doğru yanıta en benzeyen kelimelerden oluşturulur. Etimolojik olarak yakın anlamlara gelen kelimelerin yapısal olarak birbirlerine benzeme ihtimalleri yüksek olduğundan, kök ve ekleri doğru yanıta yakın olan kelimeler yanlış yanıtlara dağıtılmaya çalışılır. Böylece çeldiriciliği yüksek alternatif şıkların seçilme olasılığı yüksek oranda artırılır.Sorular çoktan seçmeli olarak yanıtlanır. Kullanıcı isterse kendi kelimelerini çekimleriyle birlikte sözlüğe ekleyebilir.


Yazılım kullanıcıyı ayrıntılara boğarak korkutmayan, mümkün olduğunca sadebir yapıda hazırlanmıştır. Kullanıcı isterse günlük bilgisayar kullanımı sırasında bir kaç dakikada bir soruları yanıtlayabilir, ya da arka arkaya sürekli soru soran modu tercih edebilir. İstenildiği zaman mola alınabilir.İngiliz dili için, Internet üzerinde en çok kullanılan kelimeler araştırmasından yola çıkılarak 2100 kelime seçilmiş ve sözlük olarak yazılıma eklenmiştir.


Yazılımla beraber – Türkçe – İngilizce için günümüzde en çok kullanılan 2100 kelime
– TOEFL / IELTS sınavları için özel olarak seçilmiş, ileri düzey 400 kelime
– Türkçe – Almanca temel 650 kelime

içeren sözlükler verilmektedir. Bu sözlükleri programın “Ayarlar” bölümünden yükleyebilir ya da aynı ekrandan kendinize ait sözlüğünüzü yaratabilirsiniz.

Kurulumla İlgili
Program Microsoft .NET Framework 2.0 gerektirmektedir.Eğer kendiniz yüklemek isterseniz burdan  indirebilirsiniz.


EasyWords – Kelime Ezber Program, indir


 Google +
Benzer Yazılar
Yorum Yap
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments