05

Tem'18

Almanyada Egitim Bölüm 2

0 Yorum Yok | yunuskaytan
 

İş Almancası Programları

İş hayatında yer alan profesyonellerin, uluslararası iş dünyasıyla kolayca iletişim kurmasını sağlamayı amaçlayan bu programların içeriğini; satış, pazarlama, finans ve iş yönetimi konularında Almanca terimlerinin öğretilmesi, ticari yazışmalar, raporlaşma, telefon görüşmeleri, toplantı ve sunum teknikleri gibi konular oluşturur. İş Almancası Programları; işletme, ekonomi, uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, iletişim bölümlerinde öğrenim görmekte olanlar için de uygundur.

Akademik Yıl Almanca Programları

Özellikle ortanın altı seviyede dil bilgisine sahip öğrencilere okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarında akıcı iletişim becerileri kazandırmayı amaçlayan uzun süreli programlardır.

Bu programların süresi 24 ile 48 hafta arasında değişir ve eğitim maliyeti Genel Almanca Programları’na oranla daha ekonomiktir. Eğitim süresi uzun olduğu için öğrencilere diledikleri zaman kullanabilecekleri 2 ile 4 hafta arasında değişen tatil süreleri verilir.

Akademik Yıl Almanca Programı’na başladıktan bir süre sonra Genel Almanca düzeyi orta seviyelere ulaşan öğrenciler İş Almancası, Mesleki Almanca veya Sınav Hazırlık Kursları’na katılabilirler.

Almanya’da Akademik Yıl Almanca Program fiyatları için tıklayınız…

Zertifikat Deutsch Sınav Hazırlık Kursu

Sınav sınıflarının yoğun temposunda, Almanca’sını kısa sürede geliştirmek isteyen ve kurs sonunda girilecek sınavla, Almanca dil yeterliliğini uluslararası bir sertifika ile belgelemek isteyen öğrencilerin yoğun ilgi gösterdikleri programlardır.

Yaz Okulları

Yaz aylarında düzenlenen, 10-16 yaş arası gençlere yönelik, Almanca ve aktivitelerin içiçe olduğu programlardır. Derslerin genellikle sabahtan öğleye kadar yapıldığı yaz okullarında, öğleden sonra rehber öğretmenler eşliğinde geziler, sportif aktiviteler, bilgi yarışmaları, sinema günleri düzenlenirken, tarihi ve turistik yerler, park, bahçe ve alışveriş merkezleri ziyaret edilir. Bu programa katılan gençler, Almanca pratik yapma fırsatını okul dışında da sıkça bulabilmelerinin yanısıra, aynı amaç için farklı ülkelerden gelmiş yaşıtlarıyla kaynaşır ve dostluklar kurarlar.

Öğrenci yurdunda veya Alman bir aile yanında konaklama seçeneğine sahip öğrencilerin gerektiğinde 24 saat boyunca ulaşabilecekleri danışmanları vardır. Havaalanında bir okul görevlisi tarafından karşılanıp konaklayacağı yere ulaştırılan öğrenciler, sosyal aktiviteler ve geziler sırasında da yakından gözlenirler. Aile ve ülke özleminden kaynaklanan sorunlar yaşayan öğrencilere rehberlik yapacak ve psikolojik destek sağlayacak profesyonellerin de bulunduğu okullar öğrencilerin aileleri veya danışmanları ile de iletişim içinde olurlar

 

 Google +
Benzer Yazılar
Yorum Yap

İkinci Yabancı Dil - Yorumlar

  Subscribe  
Bildir
Bizi Takip Edin
a a