02

Tem'18

Aile birleşimi vizesi için gerekli belgeler

0 Yorum Yok | yunuskaytan
 

Aile birleşimi için vize (Almanya’da evlenebilmek için) hakkında bilgi
 
 Aşağıda izah edilen noktalara dikkat edilmesi önemle rica olunur:   
 
 •   Aile birleşim vizesi şeklinde oturma müsaadesi için ikamet etmekte olduğunuz yer hangi konsolosluğun görev alanına giriyorsa, o konsolosluğua şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Bunun için verilecek randevu tarihi (0212) 340 49 00 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz IKS Şirketi aracılığıyla tespit edilecektir. Başvuru formları Büyükelçilikte verilmekte olup, müracaatçılar tarafından Büyükelçiliğin www.ankara.diplo.de Internet adresinden de indirilebilir.
 
 •   Aşağıdaki belgelerin hem asıllarının hem de fotokopilerinin ibraz edilmesi gereklidir:

 

 
 Gerek duyulması halinde, başka belgelerin de istenebileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz. Aşağıda belirtilen belgelerin ibraz edilmiş olması, mutlaka vize verileceği anlamına gelmemektedir.
 

 1.   En az bir yıl geçerli T.C. Pasaportu 3 adet biyometrik özelliklere uygun vesikalık resim (6 aydan eski ve bilgisayar baskı  olmamalı)


 2.   Uluslararası doğum kayıt örneği (Formül A, Nüfus Müdürlüğünden)


 3.   Uluslararası evlenme ehliyet belgesi veya evlilik için gerekli bütün evrakların ibraz edildiğine dair Almanya`daki evlendirme dairesi tarafından tanzim edilen bir belge


 4.   Tam Tekmil Vukuatlı nüfus kayıt örneği (her ikisi için) (Alman eşin daha önce Türk    uyruklu olması durumu için de geçerli). Nüfus kayıt örneğinde özellikle „Düşünceler“  bölümünün tam doldurulmuş olduğuna ve bütün nüfus olaylarının (ör.: önceki  evlilikler, boşanmalar, çocuklar, anne-baba, vatandaşlık hususları) yazılı olduğuna  dikkat ediniz.


 5.   Daha önceki bütün evliliklere dair kesinleşme şerhi ile birlikte gerekçeli boşanma ilamı ve  Almanca`ya tercümesi


 6.   Almanya’da yaşayan müstakbel eşine ait oturma müsaadesinin fotokopisi, eşin Alman olması halinde pasaportunun veya kimlik belgesinin fotokopisi


 7.   Basit düzeyde Almanca bilgisine sahip olunduğuna dair kanıt Start Deutsch 1 (Temel Almanca) sertifikası ile kanıtlanmalıdır
 
 •   Aşağıda belirtilen vize ücretleri dışında vize bölümünde bütün işlemleri ve başvuru formları ücretsizdir. Vize ücretleri yalnızca AVRO olarak alınmaktadır.
 
 Alman uyruklu nişanlı ile aile birleşimi:     60,-€
 Yabancı uyruklu nişanlı ile aile birleşimi:  60,- €
 
 •   Yalnızca doldurulmuş ve gerekli olan belgelerle sunulan başvurular kabul edilmektedir. Eksik başvuruların işleme alınması mümkün değildir ve bu durumda IKS kanalıyla ücret karşılığında tekrar randevu talebinde bulunulması gerekecektir Ayrıca pasaportunuzun ikamet adresinize gönderilmesi de mümkündür. Bunun için vize başvurusunda bulunmadan önce vize bölümü bahçesinde yeri bulunan UPS-Kargo şirketinden bir zarf almanız gerekmektedir (zarf bedeli genellikle 10,-YTL olup uzak yerler için 15,-YTL`dir).


 

 Google +
Benzer Yazılar
Yorum Yap
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments